(1871 – 1947)
Narozen Chrást (Mladá Boleslav). Po ukončení studia na uměleckoprůmyslové škole Hořice v roce 1898, pokračoval ve vzdělání sochařiny v Praze u prof. Myslbeka.
Český sochař který se prosadil jako sochař a štukatér, byl členem společenstva sochařů, řezbářů a štukatérů v Praze ,od roku 1907. Zde si roku 1913 zařídil závod dekorativního sochařství. Patří mezi zakladatele českého moderního sochařství
Význačnou náplní jeho tvorby patří spolupráce s architekty na význačných stavbách nejen v Praze. Spolu s Ant. Márou Na Sakařově škole v Karlíně, se účastní výzdoby fasád a interierů spolu spolu s Novákovým hlavním pomocníkem p. Zítkem. Antonín Štrunc je veden jako samostatný zástupce K. Nováka při realizaci Novákových modelů pro Smetanovu síň Obecního domu; krom dohledu měl být pověřen i finální úpravou těchto děl.
Před rokem 1909 se podílel na dekoraci prostor Nádraží Františka Josefa, zejména na velkých figurách v průčelí budovy, které prováděl podle Šalounových modelů. S p. Zítkem se podílel na provedení velkolepého reliéfu na domě dr. Brzoráda v Nymburce roku 1910.


Se sochařem K. Novákem dále pracoval v roce 1913 na výzdobě Mariánského kostela na Svaté Hoře v Příbrami, a to zvláště na postranních cviklech.
Téhož roku se zúčastnil výzdoby vršovické záložny v Praze, kde měl vytvořit ústřední dvojici chlapců na fasádě, dále postavy ženy a muže – Přičinlivost a Vytrvalost.
Také je veden jako autor některých modelů pro hotel Beránek v Náchodě. Pracoval také na domě tiskárny Politika na Václavském náměstí (čp. 835/II), kde se měl věnovat zejména plastikám dětí v patře. Pravděpodobně byl také autorem portálu (dosud neidentifikovaného) domu továrníka Hesseho v Karlíně. Je také autorem řady soch pro Novou radnici na Starém městě, velké skulptury pro výzdobu haly Staroměstské radnice.
Dále je znám jako autor náhrobků s náboženskou tématikou a dětských portrétů.





